Straipsniai

Vaikų užimtumas svečiuose

Susilaukus vaikų gyvenimas tikrai nesustoja ir mes, tėvai, lygiai taip pat norime keliauti, pramogauti, tik visomis šiomis patirtimis dalintis kartu su savo atžalomis. Žinoma, net ir trumpas vizitas pas senelius su vaikais yra ne toks paprastas įvykis, mat jis reikalauja daug pasiruošimo, apgalvojimo ir pastangų. Reikia pripažinti, jog neretai vaikai ir patys trokšta aplankyti draugus bei artimuosius, tačiau vos tik nuvykstame į vietą, entuziazmas baigiasi po pirmosios valandos. Na o vėliau prasideda tie patys niurzgėjimai, prašymas važiuoti namo, o gal net ir pykčiai. Svarstote, kodėl taip nutinka? Vaikai tiesiog neturi jiems įdomios veiklos, na o suaugusiųjų pokalbiai jiems tikrai nėra įdomūs. Taigi, galima drąsiai teigti, jog geriausias būdas išvengti nemalonių situacijų svečiuose – pasirūpinti vaikų užimtumu. Taigi štai kelios idėjos, kurios pravers daugeliui tėvų, nepaisant to, kokio amžiaus vaikus auginate.

Kalbant apie vaikų užimtumą, galima drąsiai teigti, jog prioritetą reikėtų skirti mažiems žaislams, kurie neužima daug vietos. Juk nenorite, jog visas automobilis būtų prikimštas žaislų, na o žmonės, kuriuos lankote, pasijaustų, lyg augintų tuziną mažamečių savo namuose. Vienas iš geriausių pavyzdžių – deliones. Tai daug vietos neužimantis žaidimas, kuris be jokios abejonės įtraukia bet kokio amžiaus vaiką. Smagu ir tai, jog ši veikla trunka kiek ilgiau, ji turi tikslą, kurio vaikai ir siekia. Jei susirenka didesnė grupė vaikų, būtent deliones gali padėti jiems atrasti bendravimą ir užsiimti mėgiama veikla. Taigi, jei anksčiau nežinodavote, kokia veikla bus įdomi jūsų vaikui būnant svečiuose, tai gali būti puikus bandymas.

Taip pat būtina paminėti, jog geriausia turėti bent kelis skirtingus žaislus ar užsiėmimus. Niekam ne paslaptis, jog vaikai ilgai dėmesio neišlaiko, tad tikėtis, jog kelias valandas jie užsiims viena veikla būtų tiesiog naivu. Greičiausiai ir patys žinote, kokie jūsų vaiko žaislai yra mėgiamiausi, tad pasirūpinkite, jog jie patektų į kelionę kartu su jumis. Tik taip išvengsite nuolatinio irzlumo ir pykčių, kurių svečiuose ypač nesinori.

Dar vienas labai svarbus momentas – maistas/užkandžiai. Kartais tėvai bendraudami su kitais tiesiog pamiršta, jog vaikai galėjo jau išalkti, na o tai taps problema jei vaikas nemoka kalbėti ir negali pats paprašyti. Šioje vietoje geriausia pasirūpinti smagiais užkandžiais, kurie pravers ne tik svečiuose, bet ir kelionės metu automobilyje. Tai jokiu būdu nereiškia, jog turėtumėte vaikui pirkti saldumynus ar kitus maisto produktus, kurių stengiatės nevartoti. Pasirūpinkite tokiais užkandžiais, kurie atitinka jūsų mitybos suvokimą ir patinka vaikui. Atrasti kompromisą galima bet kokioje situacijoje. Taigi, pasinaudokite šiais patarimais ir vaikų užimtumas svečiuose jums jau nebus toks keblus klausimas. Jūs žinosite, kaip tinkamai pasiruošti kelionei tam, jog ji vyktų kaip per sviestą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *