Straipsniai

Vaikų lavinimas prasideda namuose

Vaikų lavinimas šiais laikais yra išties aktualus klausimas. Jei mūsų tėvai ar seneliai mažai tuo domėjosi ar galbūt net neturėjo reikiamos informacijos – šiandien ji pasiekiama kiekvienam norinčiam. Tiesa ta, jog visi savo vaikams norime to, kas geriausia, tačiau dėti viltis ir lūkesčius į mokytojus, su kuriais vaikui teks bendrauti ateityje, būtų naivu. Pagrindinis ugdymas ir lavinimas prasideda namuose, nuo pat pirmųjų dienų. Žinoma, pradžioje viskas gan paprasta, na o vėliau, vaikui paūgėjus, reikia semtis naujų idėjų ir gudrybių. Kaip tai padaryti? Stalo žaidimai yra vienas iš geriausių būdų lavinti vaiką, jo neapkraunant mokymosi našta. Visi žinome, jog net ir į mokyklą pradėję žygiuoti mažieji po tam tikro laiko praranda entuziazmą. Žodis „mokytis“ jiems tampa ne itin malonus ir asocijuojasi su sunkiu darbu, tačiau viskas gali būti kitaip. Vaikų lavinime labai svarbu viską pateikti per žaidimo formą, na o stalo žaidimų pagalba tai padaryti išties nesudėtinga. Taigi, jei anksčiau apie tokią galimybę nė nesusimąstėte, dabar jau galėsite imtis naujų priemonių.

Taip pat būtina pastebėti, jog stalo žaidimai įtraukia ne tik vaikus, bet ir jų tėvus. Daugelis jų skirti žaisti grupėse, na o tai tik dar vienas teigiamas aspektas. Laiko leidimas kartu su šeima yra be galo svarbi lavinimo proceso dalis, kurioje vaikas gali išmokti daug daugiau nei tikėjotės. Dauguma tokio tipo žaidimo lavina atmintį, skatina matematinius ir strateginius sugebėjimus, tačiau tai tikrai nėra vieninteliai aspektai, ko galima išmokti. Dėlionės yra vienas iš pavyzdžių, kaip galima išmokyti vaiką kantrybės, tikslo siekimo ir nuoseklumo. Tai savybės, kurios reikalingos kiekvienam iš mūsų, na o geriausia jų pradėti mokytis dar ankstyvojoje vaikystėje. Žaisdami su savo vaikais rodysite jiems savo pavyzdį, na o tai dar viena būtina patirtis. Tai jūsų reakcijos į pralaimėjimą, gebėjimas pasidžiaugti kito sėkme ir tuo pačiu noras pasirodyti geriau kitą kartą. Galima drąsiai teigti, jog tokio tipo lavinimas yra gerokai svarbesnis nei bandymas pažinti raides ar skaičius. Taigi, jei norite pasirūpinti, jog jūsų vaikas būtų lavinamas visapusiškai, būtinai apsvarstykite tokią galimybę.

Kaip jau minėjome anksčiau, didelė dalis tėvų lavinimą palieka pedagogams. Tai darželio auklėtojos, papildomų užsiėmimų vedėjai ir t.t. Tai tikrai svarbi vaiko gyvenimo dalis, tačiau nepamirškite, jog viskas prasideda namuose. Jei vaikas nebus mokomas ir lavinimas namų erdvėje, tikėtis maksimalių rezultatų tiesiog neverta. Išmokite žaisti ir tobulėti ir kartu, na o tai padės ne tik augti jūsų vaiko asmenybei, bet ir kurti išties nuostabius šeimos santykius, kurie liks pagrindu visam gyvenimui. Viskas jūsų rankose, tad pradėkite viską keisti jau dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *