Straipsniai

Kokius kvepalus išsirinkti?

Kiekvienas savo įvaizdį kuria savaip. Vieni keičia savo drabužius bei šukuoseną, kitiems išradingumui išreikšti pakanka vieno kito aksesuaro. Tačiau retas tas, kuris apsieina be kvepalų. Jie paskutinė, bet viena svarbiausių įvaizdžio detalių, todėl rinktis kvepalus reikia labai apdairiai. Ką reikia daryti, kad išsirinkti sau tinkamus kvepalus?

Viena didžiausių klaidų yra skubėjimas. Neskubėkite pirkti madingiausius kvepalus, ypač mažai žinomų gamintojų. Pastebėta, kad originalūs kvepalai internetu ir jų nauji aromatai itin specifiniai, todėl reikia laiko juos prie jų priprasti ir pajausti, ar jie kelia tik jums šiltas ir teigiamas emocijas. Nesižavėkite kitų mėgiamu aromatu – tie patys kvepalai, sumišę su jūsų odos kvapu jau kvepės visiškai kitaip.

Kvepalai kaip ir muzika tarsi turi natas. Atsukus kvepalų flakonėlį, pasklinda gaiviausia ir švelniausia nata. Po 5–10 minučių jai išgaravus uodžiama vidurinė, kitaip širdies nata. Ir galiausiai maždaug po 20–30 minučių jaučiama pagrindinė, bazinė kvepalų nata, labau dažnai persismelkusi ambros, vanilės, kedrų, mirų, pačulių, santalų ir kitokiais miško kvapais. Viršutinėms kvepalų natoms išgauti dažniausiai naudojami bazilikų, bergamočių, eukaliptų, greipfrutų, levandų, apelsinų, pipirmėčių eteriniai aliejai, o vidurinėms –  šalavijų, gvazdikėlių, eglių spyglių, pušų, rožių, čiobrelių ekstraktai.

Norint surasti sau patinkančius kvepalus, sudarykite savo mėgstamiausių kvapų sarašą. Tai visai nesunku – tiesiog surašykite kvapus, kurie sukelia jums teigiamas emocijas. Tai gali būti jūsų mėgstamiausios gėlės, laužas, švarūs skalbiniai ir kt. Tinkami kvepalai turi atspindėti jūsų asmenybę. Tai gali būti vienos gėlės kvapas arba visokiausių gėlių puokštės aromatai: alyvos, rožės, žibutės, jazminai. Ši kvepalų rūšis, pasižyminti savo saldumu, ją atpažinti visai nesunku. Tokie kvepalai ypač tinka elegantiškiems, konservatyviems žmonėms. Tokie gaivūs ir energizuojantys kvapai kaip vaisiai, citrinos labiausiai tinka jaunatviškiems, sportiškiems ir energingiems žmonėms kurie nebijo džiaugtis ir gyventi. Šie kvepalai labiausiai tinka vasaros sezonui. Rytietiški, prieskoniniai aromatai, kaip vanilė, cinamonas, gvazdikėliai, imbieras tinka šiltiems, jausmingiems, egzotiškiems žmonėms. Jie puikiai tinka vakarui, romantiškoms progoms.

Kvepalus sudaro 20–30 procentų kvapiųjų medžiagų. Dažniausiai jie būna ne purškiami, o lašinami pro lašintuvą arba tiesiog šlakstomi tiesiai iš buteliuko. Ant pakuotės užrašyti žodžiai „parfum“ arba „perfum“.  Koncentruotuose kvepaluose kvapiosios medžiagos yra kur kas daugiau – 30–50 proc. Jie išpilstomi į mažyčius buteliukus ir daugiau  kainuoja. Norint visą dieną kvepėti puikiai, pakanka ant odos užlašinti vos porą lašų tokių kvepalų. Kvapiajame vandenyje („parfum de toilette“ arba „eau de parfum“ ) kvapiųjų medžiagų yra nuo 10 iki 20 procentų, o tualetiniame vandenyje („eau de toilette“) 5–10 proc. Pastarosios rūšies kvepalų kvapas išgaruoja per kelias valandas, todėl juo patariama kvepintis net kelis kartus per dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *