Straipsniai

Ką reikia žinoti prieš įsigyjant pirmuosius kontaktinius lęšius?

Šiais laikas kontaktiniai lęšiai yra viena geriausių ir moderniausių akių priežiūros priemonių. Nors regos korekcijai daug daugiau žmonių vis dar renkasi akinius, jie labai suvaržo ir trukdo gyventi daugeliui patrauklų aktyvų gyvenimo būdą. Nešioti juos gali bet kas, jų patogumas leidžia užsiimti net pačia aktyviausia, smagiausia bei ekstremaliausia veikla. Jei norite įsigyti kontaktinius lęšius, turite žinoti kelis dalykus, kurie padės rasti lęšius būtent jums.

Dabar kontaktinius lęšius galite įsigyti net internetu, tačiau nors ir galite rasti daugybę visokiausių pasirinkimų, prieš įsigyjant lęšius būtinai pasitarkite su savo akių priežiūros specialistu. Jis, atlikęs kelis tyrimus, užtikrinančius, kad lęšiai nepažeis jūsų akių sveikatos, padės išsirinkti patogiausius ir jums tinkamiausius lęšius. Jo dėka žinosite, kaip lęšius reikia įsidėti bei išsiimti ir kaip tinkamai juos valyti, prižiūrėti. Kontaktinių lęšių tipų yra labai daug. Vienadieniai lęšiai yra nešiojami tik vieną dieną, vakare juos tiesiog išmesite ir nesivarginsite jų priežiūra. Jeigu atitdžiai planuojate savo laiką, jums labai patiks dviejų savaičių kontaktiniai lęšiai. Mėnesiniai lęšiai yra ko gero populiariausias pasirinkimas. Jų nereikia dažnai keisti, o deguonies pralaidumas yra pakankamai geras ir nepakenks jūsų akių sveikatai. Specialūs astigmatiniai lęšiai yra skirti astigmatizmo korekcijai, o multifokaliniai lęšiai padės su senatvine toliaregyste. Visų šiuolaikinių lęšių gamybos medžiagos yra biosuderinamos, todėl lengvai prisitaiko prie kiekvieno žmogaus akies ir jos nepažeidžia.

Dažnai žmonės bijo įsigyti kontaktinius lęšius dėl sklandančių gandų. Daugelis mano, kad lęšiai gali sukelti akių infekcijas, tačiau tai ne lęšių, o žmogaus higienos stokos priežastis. Mikrobai atsiranda tik ant nešvaraus kontaktinio lęšio, todėl jei juos gerai prižiūrėsite, jums neiškils jokių sveikatos problemų ir džiaugsitės geru regėjimu. Paprasčiausias valymas ir dezinfekacija padės lęšiams išlikti švariems. Taip pat žmonės mano, kad kontaktiniai lęšiai yra nepatogūs. Tai yra netiesa, nes naujiausieji lęšiai yra minkšti, lankstūs ir puikiai išlaiko drėgmę. Jų gamybos medžiagos yra labai gerai ištobulintos, todėl gerai parinkti kontaktiniai lęšiai niekada nesukels skausmo, neiškris ir jausite tokį komfortą, kad net apie juos pamiršite.  Jei jus gąsdina mintis kažką įsidėti į akį. Nors iš pradžių tai labai nemalonus procesas, gerai išklausykite gydytojo nurodymų ir pamažu tai taps paprasta kasdienine procdedūra.

Tačiau net jei jums nereikia akių korekcijos priemonių, kontaktiniai lęšiai tinka visiems. Jei norite pakeisti savo įvaizdį arba norite pasiruošti teminiam vakarėliui galite įsigyti spalvotus kontaktinius lęšius. Jais galėsite patamsinti, paryškinti arba visiškai pakeisti akių spalvą. Kadangi jie yra gaminami su dioprijomis ir be jų, spalvoti lęšiai tinka visiems. Tereikia žinoti, kaip tinkamai juos įsidėti ir išsiimti, gerai prižiūrėti, kad jūsų akys liktų nepažeistos ir sveikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *