Straipsniai

Erkės – įprastas gamtos gyventojas ar baisus kenkėjas?

Lietuva išsiskiria neįtikėtina gamta, kuria galime džiaugtis nepaisant to, gyvename mieste ar užmiestyje. Net ir dangoraižius supa parkai ir neįtikėtinos žaliosios zonos, kurios ne tik puošia miestus, bet ir suteikia galimybę mėgautis gamta. Visgi, gamta teikia ne tik geras emocijas, bet kartais priverčia susidurti ir su ne itin maloniomis patirtimis. Erkės be jokios abejonės yra vienas iš jų. Regis, visi nuo pat vaikystės ne kartą su jomis susidūrėme, tačiau pastaruoju metu pasirodo vis daugiau mus gąsdinančios informacijos, kuri priverčia kelti tam tikrus klausimus. Natūralu, jog erkių visada buvo ir bus, tačiau ar reikia imtis visų galimų priemonių, norint nuo jų apsisaugoti? O galbūt gyventi lyg iki šiol ir nekreipti dėmesio į įvairius gąsdinimus? Visi puikiai suprantame, kokias ligas platina erkės ir susidurti su jomis nenori niekas. Taigi, kuo tikėti ir kaip apsispręsti dėl šių nemalonių parazitų.

Pradėkime nuo to, jog erkės yra tikrai pavojingos ir jų platinamos ligos tikrai nėra juokai. Šioje vietoje sutaria visi ir kelti klausimo nereikia. Kitas dalykas – apsisaugojimas ir kiek jis svarbus. Ši tema labai plati ir tikrai neturi vienareikšmio atsakymo. Supraskime, jog tikrai ne visi turime vienodą kontaktą su gamta. Pavyzdžiui, jūsų kaimynas gyvena bute, na o visą laiką praleidžia darbe arba namuose prie kompiuterio. Natūralu, jog ir tikimybė jam pasigauti erkę yra be galo maža. Tokiu atveju nei erkiu naikinimas nei kitos papildomos apsaugos priemonės visai nėra būtinos. Tuo tarpu jūs galbūt gyvenate užmiestyje, turite namo kiemą ir šalia mišką – jūsų situacija visiškai kitokia. Būtent jums reikia orientuotis į visas įmanomas priemones, nes tikimybė erkės įkandimui yra labai didelė. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie žmones, turinčius augintinius. Labai dažnas scenarijus, jog erkes namo parneša šeimos augintiniai, na o tai reikia labai gerai įvertinti. Tokiu atveju erkė gali ne tik įsisiurbti jūsų šeimos draugui, bet ir jums patiems, vaikams.

Kalbant apie galimas apsisaugojimo priemones nuo erkių, galima drąsiai išskirti, jog tik specialus erkiu naikinimas gali būti efektyvus ir suteikti jums visišką ramybę. Taip pat tai nėra cheminės medžiagos, kurios gali turėti tam tikrą reakciją jūsų kūnui, kaip kad naudojantis skiepais. Žinoma, tik jūs patys galite priimti sprendimą, kaip ir kada saugotis nuo erkių, tačiau reikia suprasti, jog kartais baimės gali būti visiškai nepagrįstos, o kartais – nuvertinamos. Kiekviena situacija yra labai skirtinga ir ją reikia vertinti individualiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *