Straipsniai

Apie ką reikia žinoti prieš įsigyjant kontaktinius lęšius?

Kontaktiniai lęšiai – Patogiausia ir moderniausia regėjimo korekcijos priemonė, kuri leidžia atsikratyti nepatogumus sukeliančių regėjimo sutrikimų. Nors akiniai dažniausiai naudojama priemonė regos korekcijai, šiuo metu kontaktinių lęšių paklausa labai didėja. Astigmatizmo, toliaregystės, trumparegystės gydymas su akinių pagalba yra dažniausias, bet žmonės, nešiojantis akinius, vis dažniau nori nešioti mėgiamus akinius nuo saulės, aktyviai sportuoti ir pramogauti. Dėl to, kontaktiniai lęšiai nustumia akinius į šalį. Nors yra nemažai nuomonių ir mitų apie kontaktinius lęšius ir jų saugumą, jie yra pati patogiausia ir moderniausia akių korekcijos priemonė. Bet ar kontaktiniai lęšiai  tinka visiems? Ar jie iš tiesų yra tokie puikūs?

Daugelis mano, kad nešioti kontaktinius lęšius yra nesaugu. Vos tiks jiems atsiradus egzistavo didelė gresmė pažeisti savo akį. Tačiau naujausiųjų technologijų dėka šį gresmė jau nėra reali. Žmonės dažniausiai nešiojo kontaktinius lęšius, kurių naudojimosi trukmė buvo net nuo 6 iki 12 mėnesių. Pagrindinės senųjų lęšių neigiama savybė – per mažas deguonies pralaidumas, o tai labai svarbu gerai akies sveikatai. Šiuolaikiniai modernūs kontaktiniai lęšiai yra be galo patogūs, o jų gamybos medžiagos užtikrina, kad akis visada gauna pakankamą kiekį deguonies ir nekelia jokios gresmės jūsų akių ir kitų audinių sveikatai, todėl gerai prižiūrimi ir valomi kontaktiniai lęšiai yra saugūs, patogūs ir patikimi.

Kad žinoti, kiek laiko galite nešioti kontaktinius lęšius, turite žinoti jų gaminimo medžiagą. Hidrogelis yra pati populariausia, o tokius lęšius galima nešioti 8-12 valandas per parą. Naktį jie yra nuimami. Taip daroma todėl, kad vistiek yra nepakankamas deguonies pralaidumas. Silikono hidrogelio lęšiai yra naujausioji medžiagų karta ir pasižymi itin dideliu deguonies pralaidumu. Tokius lęšius galite nešioti net iki 30 parų. Šios gamybos medžiagos yra biosuderinamos, todėl puikiai prisitaiko prie žmogaus akies jos nepažeidžiant. Pasitarę su savo akių priežiūros specialistu ir atlikę tyrimus nuspresite, kokie lęšiai jums yra patogiausi ir kokius norėsite nešioti kiekvieną dieną.

Kontaktiniai lęšiai dėl plačios didžiausių lęšių gamintojų paklausos tampa vis prieinamesni. Nors ankščiau lęšius nešiodavo visai nedaug žmonių, dabar jie jau nėra nedaugeliui prieinamas patogumas, o kasdienio poreikio prekė. Šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai užtikrina aukštą kokybę už prieinamą kainą. Jei nenorite valyti, dezinfekuoti arba tesiog nešioti vienų kontaktinių lešių ilgą laiką, galite įsigyti lęšius vienai dienai. Kasdien nešiosite naujus lęšius, o prieš miegą sunešiotus papraščiausiai išmesite. Taip galėsite nesirūpinti lęšių valymu ir priežiūra. Kontaktinių lęšių pasirinkimas yra be galo platus, todėl visada galėsite rasti tokius, kurie atitiks jūsų norus, poreikius ir bet kokį gyvenimo būdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *